Říjen 2007

Nejlevnejší auto

22. října 2007 v 18:45 | mikyth |  Jiné

Nejlevnější auto na světě bude stát pod 60 000 Kč

Zvětšit obrázek Byd F1
Čínské automobilky se předhánějí v konstruování a produkci superlevných automobilů. Honba za tím naprosto nejlevnějším nabírá na obrátkách. Do světa se rozšířila zpráva, že se Byd Auto bude prodávat vůz za cenu pod 60 000 Kč.
22.10. 2007 13:45
Jedná se o zcela nový model Byd F1. Ten bude konkurovat zatím nejlevnějšímu vozu na čínském trhu Chery QQ3 s osmisetkubíkovým motorem, jehož cena začínala na 27 000 juanech (1 juan = 2,6 Kč). Další z ultralevných vozů stojí pak 30 000 juanů (Hafei Sai Bao, Suzuki WagonR, Little Noble).
Společnost Byd Auto původně oznámila, že jejich F1 bude stát 30 000 juanů, avšak nové informace z firmy hovoří o 23 000 juanech, v přepočtu tedy pod hranicí 60 000 Kč.
:. Pro porovnání: Byd F1 vlevo a Toyota Aygo vpravo. (Foto: Byd Auto a Toyota. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.)
Automobilka se však nepoučila a stále se drží svého standardního systému konstrukce automobilů. Její model F1 nepokrytě připomíná Toyotu Aygo. Firma Byd je známá jako velký plagiátor. Model F8 je do detailu okopírovaným modelem Mercedes-Benz CLK. Mercedes hodlá Byd Auto za kopii žalovat. Jak se k okopírovanému vozu postaví Toyota, není jasné.
:. Už znak Byd Auto by mohl být právně napadnutelný. Inspirace znakem BMW je nepopiratelná. (Foto: Novinky. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.)
Toyota zatím mlčí i v případě dalšího plagiátu, tentokrát ze strany značky Shuan Huang. Ta představila na frankfurtském autosalonu model, jehož karoserie je kompletně převzatá z modelu RAV4. Shuan Huang navíc již čelí žalobě ze strany BMW, které zase vadí model CEO. Jeho záď silně připomíná BMW X5.
Jako poslední velkou kauzu připomeňme jméno Little Noble. Soudní spor s ní je již v nejpokročilejším stadiu. Mercedes-Benz žaluje u čínských soudů i u mezinárodního soudu značku Shuan Huang za kopírování jejího vozu Smart Fortwo. Čínský výrobce automobil začal prodávat i přesto, že Mercedes před rokem pohrozil žalobami a sankcemi. Čínská strana však jen lehce pozměnila design a vůz do výroby nasadila.

Díl 8. Bitka světa 2/2 (Dagan vs. Bestie)

13. října 2007 v 15:52 | mikyth |  Začateční miniserie bioniclu
Tak je to tu, poslední díl začateční série.
Příchází Dagan: Já tě zničím, Bestie, a stane se zánik zla
Přišel/a Bestie:To si jen myslíš, zlo nikdy nezanikne
A vystřelil/a na něj zamor kouli
Dagan vstal
vzal do zbraně zamor kouli a vystřelil (trvalo mi to asi 5 minut než mu to tam začlo držet a hned jak jsem to vyfotil tak to spadlo:-) )
Bestii to zasáhlo
Bestie: Áááááááááááá
Bestie vstal/a
Daganovi začla zářit maska
Dagan začal ničit Bestii
a zničil ji/ho
vstal a odešel
Dagan vykřikl: Dobro vahrálo!!!
Bestie byl/a rozporcován/a
Hlas zaslechli i zlouni a šli zachránit Bestii svojí energii
Bestie obživl/a
Takže zůstalo dobro i zlo
Pokračování NENÍ příští díl je 1 díl 1 serie


Pomalá hra v malování něco jako taravian al bez časy a úkol je jiny

7. října 2007 v 12:38 | mikyth
beru 1osobu ktera se se mnou domluvi kdy to zahrajem informace pozdej